codeigniter hocası furkan gürel kuluçka projeler

Kuluçka Projeler #1

2018 yılını geride bıraktığımız bu günlerde çalıştığım şirketten ayrılma kararı aldım. Bu kararı almamda onlarca sebep vardı. Ama asıl sebebi internette gezinirken okuduğum bir yapımcının sözü oldu ;


Kendi hayallerini hayata geçir. Yoksa maaş karşılığı bir başkasının hayallerini gerçekleştirmek için çalışırsın.

F.Gray

Mesaj oldukça açık. Kendi hayallerini hayata geçir. Profesyonel iş hayatımın 6. ayını tamamlarken bu sözün üzerine düşündüm ve daha fazla bir işe bağlı kalarak çalışmak istemediğime karar verdim. Artık yeni bir çağ başlıyor.

Peki ben bunu size niye anlatıyorum ?

Üstünde düşündüğüm ve beni kendi işimin patronu yapabilecek bir kaç proje fikrim var. Bu fikirleri hayata dökerken bir yazılımcının yaşayacağı durumları, karşımıza çıkacak problemleri ve evreleri sizlerle paylaşmak istiyorum. Bu süreçte biriktirmiş olduğum 15.000 TL  ile Kuluçka Projeler #1 ile başlıyoruz. Vlog şeklinde haftalık videolarla sizlere deneyimlerimi aktarıcam. İlk video yakında youtube kanalımda yayınlanacak.

Peki bu proje ne olacak ?

Şuan için bundan bahsetmem zor. Lakin bir web sitesi projesi olacağını söyleyebilirim. Planım Proje #1 ‘i iyi bir fiyata satmak. Gelecek olan para ile daha büyük projelerim için yatırım olacak. Detaylı açıklama ve yol haritamızı videoda anlatacağım beklemede kalın.

Ufak not.

Ben 22 yaşında daha üniversite eğitimini sonlandırmamış biri olarak hayatımın bu evresinde risk almanın gerekli olduğunu düşünerek bu yola giriyorum. Başarılı olacağımdan emin miyim ? Hayır. Ama yıllar sonra keşke deneseydim demek yerine şimdi başlamak en güzeli.

(Visited 42 times, 1 visits today)

Bir Cevap Yazın