Basitleştirilmiş Laravel Dersleri Serisi

Codeigniter Hocası’ndan laravel dersleri başlıyor 😀 Uzun bir aranın ardından video eğitimlerine tekrar geri dönüyorum. Artık Codeigniter için anlatabileceğim şeylerin sonuna geldiğimden şöyle basit, anlaşılır bir laravel eğitimi çekmeye karar verdim.

Basitleştirilmiş Laravel Dersleri Video Listesi

Neden laravel?

En popüler frameworklerden biri olan laravel, her yazılımcının mutlaka öğrenmesi gerektiğini düşünüyorum. Codeigniter’a nazaran daha kapsamlı ve gelişmiş projeler geliştirmeye imkan sağlayan laravelin arkasında çok büyük bir geliştirici toplulukta bulunuyor.

Laravel mi? Codeigniter mı? sorularına girmeden ikisinide mutlaka biliyor ve duruma göre tercih ediyor olmamız gerek.

Codeigniter 4 çıkana kadar boş durmaktansa size yeni bir framework katabilmek için hemen vakit kaybetmeden başlıyoruz. Laravel ile ilgili temel bilgileri verdikten sonra proje geliştirerek öğrendiklerimizi pekiştireceğiz.

Eğitim sonunda göreceksiniz ki codeigniter kadar kolay ve hızlı öğrenilebilir bir framework. Ayrıca laravel ile vue.js ‘yi beraber kullandığımız bir proje geliştireceğiz. Böylelikle javascript frameworklerinden vue hakkında biraz fikir sahibi olabileceğiz.

Nasıl ilerleyeceğiz ?

Önce temel laravel özelliklerini öğreneceğiz. Controller nedir ? Laravel ‘de route yapısı nasıldır ? Model kullanımı gibi özellikleri inceleyeceğiz. Sonrasında öğrendiklerimizi pekiştirecek basit uygulamalar geliştireceğiz. Eğitimi ortak karar ile belirlediğimiz bir orta büyüklükte proje ile sonlandıracağız.

Umarım herkesin severek takip ettiği faydalı bir eğitim serisi olur.