Laravel Dersleri – Blog Sitesi Eğitimi

Tüm içerikleri codeigniter olan Codeigniter Hocası kanalında başladığım Basitleştirilmiş Laravel serisi herkese Laravel’in ne kadar kolay öğrenilebilir ve kullanışlı olduğunu gösterdi.

Aldığım geri dönüşlere dayanarak şimdiye kadar üretilen Türkçe Laravel eğitimlerinin işleri ne kadar zorlaştırdığını, Basitleştirilmiş Laravel serisinin ise tam aksine en temelinden itibaren basitçe anlattığını gözlemledim.

Mail ve yorumlarda güzel dileklerini sunan herkese sonsuz teşekkürler.

12 videoluk kısa bir seriyle Basitleştirilmiş laravel derslerinin sonuna geldik. Aslında anlatacak daha çok fazla laravel güzellikleri vardı. Videolarda değinmek istedim lakin anlaşılır olması için örnek üzerinden gitmemiz gerekliydi. Bu yüzden laravelin temellerini anlayıp seriyi sonlandırdım.

Laravel ile Blog Sitesi !

Laravel ile Blog Sitesi – Laravel Dersleri

vee vakit kaybetmeden öğrendiklerimizi pekiştirmek için Laravel ile Blog Sitesi derslerine geçiş yaptık. Bu eğitim serisinde şimdiye kadar öğrendiklerimizin yanı sıra daha önce bahsetmediğimiz bir çok laravel kütüphanesi ve özelliklerini kullanmaktayız.

Şuana kadar 16 derslik eğitimi Codeigniter Hocası youtube kanalında bulabilirsiniz. Projenin sonlarına geldik bile. Kullanıcı kısımlarını , blog yazılarını, sayfalama işlemlerini , yazı kategori işlemlerini bitirdik. Admin panelinde genel ekleme güncelleme ve silme işlemlerini gerçekleştirmekteyiz.

Sizde php frameworklerinden Laravel’i öğrenmek veya pekiştirmek isterseniz Laravel ile Blog sitesi derslerini youtubedan takip edebilirsiniz. Türkçe laravel içeriklerini youtube kanalıma yüklemeye devam edeceğim.

Basitleştirilmiş Laravel Dersleri Serisi

Codeigniter Hocası’ndan laravel dersleri başlıyor 😀 Uzun bir aranın ardından video eğitimlerine tekrar geri dönüyorum. Artık Codeigniter için anlatabileceğim şeylerin sonuna geldiğimden şöyle basit, anlaşılır bir laravel eğitimi çekmeye karar verdim.

Basitleştirilmiş Laravel Dersleri Video Listesi

Neden laravel?

En popüler frameworklerden biri olan laravel, her yazılımcının mutlaka öğrenmesi gerektiğini düşünüyorum. Codeigniter’a nazaran daha kapsamlı ve gelişmiş projeler geliştirmeye imkan sağlayan laravelin arkasında çok büyük bir geliştirici toplulukta bulunuyor.

Laravel mi? Codeigniter mı? sorularına girmeden ikisinide mutlaka biliyor ve duruma göre tercih ediyor olmamız gerek.

Codeigniter 4 çıkana kadar boş durmaktansa size yeni bir framework katabilmek için hemen vakit kaybetmeden başlıyoruz. Laravel ile ilgili temel bilgileri verdikten sonra proje geliştirerek öğrendiklerimizi pekiştireceğiz.

Eğitim sonunda göreceksiniz ki codeigniter kadar kolay ve hızlı öğrenilebilir bir framework. Ayrıca laravel ile vue.js ‘yi beraber kullandığımız bir proje geliştireceğiz. Böylelikle javascript frameworklerinden vue hakkında biraz fikir sahibi olabileceğiz.

Nasıl ilerleyeceğiz ?

Önce temel laravel özelliklerini öğreneceğiz. Controller nedir ? Laravel ‘de route yapısı nasıldır ? Model kullanımı gibi özellikleri inceleyeceğiz. Sonrasında öğrendiklerimizi pekiştirecek basit uygulamalar geliştireceğiz. Eğitimi ortak karar ile belirlediğimiz bir orta büyüklükte proje ile sonlandıracağız.

Umarım herkesin severek takip ettiği faydalı bir eğitim serisi olur.